Składniki:
500g.mąki 00
20g.świeżych drożdży
1 łyżeczka cukru
2 łyżki oliwy z oliwek
350ml.letniej wody
9 g.soli
150g.zielonych oliwek bez pestek
Wykonanie:
Do misy wsypać przesianą mąkę

Drożdże , cukier i oliwę rozmieszać z lekko ciepłą wodą i wlać do mąki

Wymieszać łyżką, następnie dodać sól i wyrabiać aż powstanie jednolite ciasto.Ciasto będzie dość miękkie i lekko klejące do rąk.

Nakryć folią spożywczą i odstawić do wyrośnięcia na 30 minut.

Po tym czasie dodać oliwki pokrojone na kawałki i ponownie zagnieść.

Przykryć folią spożywczą i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na kolejne 30 minut.

Wyrośnięte ciasto wyłożyć na blat lub stolnicę posypaną mąką i rozwałkować na grubość 3-4 mm.


Pokroić na centymetrowe paski (około 16 sztuk)

Można zostawić paski lub poskręcać
Układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i odstawić na kolejne 20-30minut do wyrośnięcia.

W czasie gdy ponownie rosną,nagrzać piekarnik do 200stopni .
Piec paluchy przez około 25minut aż będą rumiane.








