W kuchni nigdy nie stoisz w miejscu

Zawsze jest coś do zrobienia: czyszczenie, cięcie, przygotowywanie, przechowywanie itp. Jest kilka sztuczek, które znacznie ułatwiają operacje i kroki.

Jakkolwiek prosty i szybki może być przepis, wymaga on minimum zręczności i kreatywności, aby był wyjątkowy i nie do odparcia.

Sztuczki, aby zapewnić doskonały wynik w mgnieniu oka

Aby te sztuczki były zawsze pod ręką, postanowiłam zebrać w tym dziale przydatne wskazówki, jak szybko rozwiązać wiele drobnych codziennych problemów, z którymi na co dzień musimy się zmierzyć w kuchni. Wielu pyta mnie w komentarzach, jak wykonać określony krok, jak zastąpić jeden składnik innym lub jak zachować świeżo ugotowany produkt. Zawsze staram się odpowiadać każdemu tak szybko, jak to możliwe i w najlepszy możliwy sposób, ale dla wygody zebrałem wszystkie sprytne wskazówki i triki, które znam w tej kategorii. Mam nadzieję, że przydadzą się zawsze, gdy ich potrzebujesz, gdy zajdziesz za piec, aby ugotować coś dobrego i smacznego według niektórych moich przepisów.

Jak zrobić

To chyba jedno z głównych pytań, które mi zadają. W kuchni, podczas gdy przygotowujemy wiele dobrych potraw, może pojawić się wiele drobnych wątpliwości, jak robić lub jak czegoś nie robić. Wątpliwości, które często można szybko rozwiązać, postępując zgodnie z prostymi radami. Jeśli więc masz jakiekolwiek wątpliwości, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedź, której szukasz. Jeśli nie, napisz do mnie, a postaram się jak najszybciej wszystkim pomóc. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z mądrymi wskazówkami, jak zrobić makaron w piekarniku w pięciu prostych krokach, jedno z pierwszych dań, które zawsze lubią wszyscy, dorośli i dzieci, idealne do przyniesienia na stół w niedzielę lub w dniu imprezy. Lub sprawdź, jak wykonać test wykałaczek w ciastkach, prosta prosta sztuczka, ale bardzo pomaga zrozumieć, czy ciasto jest naprawdę dobrze upieczone. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić rosół warzywny lub jak zrobić idealne risotto, znajdziesz tutaj wyjaśnienie w kilku prostych krokach.

Jak wymienić

Zastępstwa w kuchni są przydatne, a czasem wręcz koniecznością. Niezbędne, ponieważ brakuje nam niektórych składników, których brak nie pozwala nam dokończyć przepisu, lub niezbędne jako wybory żywieniowe z powodu nietolerancji. Dlatego wiedza o tym, jak zastąpić jeden produkt innym, znając proporcje i dawki, jest bardzo ważna.

W związku z tym zebrałem dla Ciebie szereg sprytnych wskazówek dotyczących różnych i najważniejszych zamienników, których możesz potrzebować podczas gotowania: jak zastąpić masło olejem, jak zastąpić mleko, jak zastąpić jajka w przepisach na słono i na słodko itp… Zastąpienie jednego składnika innym może być dość łatwe. Jeśli w spiżarni brakuje podstawowych składników, nie panikuj, bo są sztuczki, aby bez większych trudności wymienić składniki.

Jak czyścić

Niektóre przepisy zawierają składniki, które przed użyciem należy dokładnie wyczyścić. Składniki, takie jak kalmary, małże, małże, grzyby, ryby, karczochy itp… żywność o wyjątkowym smaku, która wymaga szczególnie starannego czyszczenia, aby była idealna przed spożyciem. Ponieważ nie zawsze i nie każdy ma do czynienia z tymi składnikami na co dzień, w dziale znajdziesz kilka przydatnych i szybkich sztuczek, jak wyczyścić składniki do gotowania i nie tylko.

Spróbuj na przykład przyjrzeć się, jak czyścić grzyby, bohaterów wielu pysznych przepisów lub jeśli chcesz przygotować coś naprawdę bogatego i smacznego na bazie ryb, przeczytaj najpierw jak czyścić ryby, każdy rodzaj ryby, którą chcesz ugotować , w kilku prostych krokach.

W kuchni należy zawsze utrzymywać porządek i czystość, więc kiedy skończysz eksperymentować z ulubionymi przepisami, pamiętaj, aby przyjrzeć się, jak wyczyścić płytę, aby wszystko było czyste i pachnące. Często wystarczy tylko przetrzeć szmatką i wszystko znów błyszczy, ale czasami potrzebne jest głębsze czyszczenie. Rozumiem, że to nudna praca, ale oglądanie świecącego pieca to ogromna satysfakcja!

Jak przygotować

W kuchni pewne wątpliwości można ukryć na naszych oczach, w najprostszych rzeczach do zrobienia. Na przykład, jak ugotować ziemniaki w najlepszy możliwy sposób, a następnie wykorzystać je w tysiącu różnych przepisów lub jak ugotować ośmiornicę i sprawić, by była miękka, unikając twardych i gumowatych ośmiornic w dłoni; czyli jak wypiekać chleb z jajkiem lub bez, zabieg bardzo szeroko stosowany w kuchni, idealny zarówno do pieczenia smażonych potraw na chrupko, jak i do pieczenia w piekarniku.

Krótko mówiąc, w kuchni nigdy nie przestajesz robić i uczyć się i zawsze potrzebujesz inteligentnych rad, aby szybko i dobrze rozwiązać wszelkie problemy, które mogą pojawić się podczas różnych przygotowań.

Daj mi znać w komentarzach, jeśli te wskazówki okazały się przydatne i jeśli potrzebujesz poznać jeszcze kilka sztuczek!

Jak gotować

Gotowanie to jeden z kluczowych momentów wielu przepisów. Dobry lub zły wynik potrawy może zależeć od gotowania. To zależy od przepisu na przepis i od piekarnika do piekarnika. Piekarniki nie są takie same i dlatego dla tego samego przepisu mogą być wymagane różne czasy pieczenia.

Ostatecznie liczy się wynik, czyli smak potrawy. Nie tyle estetyka czy prezentacja, ile niepowtarzalny smak, którym danie musi podbić wszystkich, dorosłych i dzieci. Aby dobrze ugotować danie, musisz znać swój piekarnik i być może zastosować się do kilku mądrych rad, aby nie ryzykować niedogodności. W przypadku niektórych ciast, na przykład słodkich i słonych, możesz użyć testu wykałaczek, łatwego, szybkiego i zawsze bardzo praktycznego.

Można go gotować na wiele różnych sposobów: w piekarniku, na patelni, na parze itp. Dla każdego z tych sposobów gotowania istnieją triki pozwalające zaoszczędzić czas i uzyskać lepsze rezultaty. Na przykład, jeśli chcesz wiedzieć, jak gotować ośmiornicę, aby nie stała się twarda i ciągła, możesz spróbować zastosować się do wskazówek zawartych w tej sekcji. Podobnie, jeśli szukasz sposobu na gotowanie kasztanów, proponuję trzy różne sposoby gotowania i delektowania się tym pysznym jesiennym owocem.

Sztuczki do gotowania nowych składników

Ponieważ prędzej czy później każdy w kuchni przygotowujący coś do jedzenia ma do czynienia z gotowaniem, postanowiłam poświęcić konkretny dział temu ważnemu kulinarnemu krokowi. Czasami gotujemy coś nowego, czego nigdy wcześniej nie przygotowywaliśmy, a to budzi wątpliwości, jak coś zrobić, a czego nie. Może nigdy nie przygotowywałeś potrawy na bazie dyni, a teraz chcesz spróbować zamiast tego ją upiec. Wtedy może się przydać umiejętność gotowania dyni w piekarniku, zachowując jej pyszny jesienny aromat, jednocześnie słodki i słony.

Lub chcesz zacząć włączać aromatyczny amarantus do swoich codziennych przepisów, co oznacza, że ​​gotowanie jest prostsze niż myślisz. Amarantus to lekkie zboże o obniżonej kaloryczności, doskonałe jako zamiennik ryżu czy kuskusu. Możesz zobaczyć, jak gotować amarantus w kilku prostych krokach, używając tylko garnka z osoloną wodą i sitka o drobnych oczkach.

Zawsze przydatne porady

Ale nie tylko wiadomości budzą wątpliwości co do gotowania różnych składników. Często najprostsze rzeczy wymagają większej uwagi, takie jak gotowanie doskonałych jajek na twardo w zaledwie kilku krokach. Gotowanie jajek na twardo jest naprawdę bardzo proste, przygotowanie doskonałych jajek na twardo jest trochę mniej. Idealne jajko na twardo jest odpowiednio ugotowane, ma idealnie żółtko w środku i łatwo się obiera, nie uszkadzając białka jajka.

Nawet ziemniaki, jeden z najpopularniejszych składników używanych w kuchni, są używane w tysiącach różnych przepisów i można je gotować na wiele różnych sposobów. Na przykład gotowane ziemniaki są idealną bazą dla wielu włoskich potraw: puree ziemniaczane, gnocchi, flany, gâteau itp. Krótko mówiąc, naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie! Aby przepisy odniosły sukces, dobrze jest wiedzieć, jak ugotować ziemniaki, aby efekt końcowy był doskonały.

Minestrone to kolejne bogate i smaczne danie, które często gotuję. Bardzo mi się podoba, bo mogę użyć wielu różnych warzyw i bo grzeje w najchłodniejsze jesienne i zimowe dni. Kiedy mam mało czasu na gotowanie, używam mrożonego minestrone, zawsze obecnego w mojej zamrażarce i gotowego przyjść mi z pomocą. Chcę podzielić się z Wami sztuczką polegającą na gotowaniu mrożonego minestrone w prosty i smaczny sposób, abyś i Ty miał zawsze gotowego sojusznika w zamrażarce.

Niezależnie od tego, czy są to pierwsze dania, wyjątkowe dania, czy desery, kilka sprytnych porad, jak ugotować składniki, nigdy nie zaszkodzi. W kuchni nigdy nie przestajesz się uczyć, a ja jako pierwsza zawsze szukam nowych rozwiązań, szybkich, praktycznych i wygodnych, które mogą uprościć życie za piecem. Mam więc nadzieję, że porady i wskazówki, które zebrałem w tej sekcji, okażą się przydatne. Dajcie znać jak zawsze w komentarzach.

Przechowuj w spiżarni

Spiżarnia to bardzo ważny sprzymierzeniec w kuchni. Właściwie to tutaj idziemy do sklepów przetworów, dżemów, dżemów, obieranych pomidorów, sosów i domowych nalewek. Bezpieczne źródło, z którego można czerpać przez cały rok, aby zawsze mieć pod ręką dobre, świeże i oryginalne produkty spożywcze, aby przygotować wiele różnych pysznych przepisów.

Jest tak wiele produktów spiżarni i możemy je przygotowywać przez cały rok, używając owoców i warzyw, gdy są w sezonie, aby zawsze były gotowe, nawet gdy nie są. Bogata i dobrze zorganizowana spiżarnia nie powstaje z dnia na dzień, wymaga czasu i metody. Organizacja jest podstawą wszystkiego. Ale nie martw się, ponieważ jest to mniej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy mieć pasję i chęć do działania, a w kilku ruchach, również postępując zgodnie z kilkoma sprytnymi radami, znajdziesz w domu super dobrze zaopatrzoną spiżarnię ze wszystkim, co lubisz najbardziej.

Co włożyć do spiżarni

Duża czy mała, spiżarnia to nasz osobisty sklep w domu. Chłodne, bezpieczne i osłonięte przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych miejsce do przechowywania domowych potraw i przetworów przydatnych podczas gotowania. Wielu pyta mnie, co włożyć do spiżarni, co jest naprawdę przydatne i niezbędne przez cały rok. Nie ma dobrej i złej odpowiedzi. Raczej dobrze jest przechowywać w spiżarni wszystko, co lubimy najbardziej i z czego zwykle korzystamy przez cały rok.

Spiżarnia ma na celu zachowanie świeżości i autentyczności wielu produktów spożywczych, które nie zawsze są dostępne we wszystkich porach roku. Nie tylko. Zachowuje smaki, które najbardziej nam się podobają, smaki, które dopasowujemy według upodobań i których nie znajdziemy i nie kupimy w supermarkecie. Na przykład przychodzą na myśl domowe likiery. Doskonałe układy trawienne na zakończenie posiłku i wspaniałe prezenty, które z miłością podarujesz swoim bliskim. W spiżarni zarezerwuj półkę na swoje ulubione likiery: likier wiśniowy, pachnący, pyszny i łatwy w przygotowaniu, nocino domowej roboty, o intensywnym i pełnym smaku, oraz likier bazyliowy intensywnie trawiący naturalny aromat i ciepło, jeszcze jeden powód, aby uprawiać bazylię w domu!

Możesz też poświęcić całą półkę swojej spiżarni na domowe dżemy i marmolady. Są kolorowe i bardzo piękne, aby ustawić się obok siebie. Zacznij od słoików dżemu dyniowego, praktycznie niedostępnego w supermarkecie, bardzo dobrego do nadziewania placków i rogalików lub posmarowania nim kromki świeżego chleba. Bardzo dobrze komponuje się również z serami i ricottą. Przygotuj też słoiki dżemu jabłkowo- winogronowego, prosty i szybki przepis, bez konserwantów i z małą ilością cukru. W sklepie czy w supermarkecie trudno znaleźć dżemy i marmolady z różnymi owocami. Zamiast tego możesz przygotować i przechowywać w spiżarni wszystkie smaki i kombinacje, które lubisz najbardziej. Na przykład, czy kiedykolwiek próbowałeś dżemu ze skórki arbuza? Może nie jest to zbyt pospolity dżem, ale gwarantuję, że smak jest naprawdę niesamowity!

Spiżarnia tradycji

Anche se ho tanti impegni, non rinuncio mai a preparare conserve, marmellate, confetture e liquori fatti in casa da riporre in dispensa. La primavera e l’estate sono forse le stagioni migliori per fare scorta di frutta e verdura fresca da preparare e conservare in barattoli e bottiglie per la dispensa. È una specie di tradizione che si tramanda da sempre nella mia famiglia. In casa abbiamo sempre avuto una dispensa bella ricolma di tanti barattoli colorati, allineati con precisione sugli scaffali, ognuno etichettato ordinatamente e sempre pronti a portata di mano. Quando ero piccola e la dispensa veniva organizzata da mamma e nonna, mi piaceva tantissimo entrarci perché era veramente molto ordinata, sistemata con metodo in modo che tutto fosse al proprio posto, non mancasse mai e si potesse trovare subito quello che si cercava.

Quindi anch’io, crescendo, ho continuato la tradizione allestendo in casa una bella dispensa, fatta di tanti scaffali e ripiani ricolmi di barattoli e bottiglie colorate. Cerco sempre di tenerla in ordine e fornita di quello che via via mi serve. Se finisco qualcosa, ed è stagione per prepararlo di nuovo, cerco subito di preparare qualche barattolo di quello che ho terminato, così da non rimanere mai senza.

E poi mi diverto a organizzarla in base ai prodotti che preparo: le marmellate tutte insieme sullo stesso scaffale, in simpatici barattoli etichettati e coperti con allegra stoffa di riciclo; i liquori fatti in casa sistemati su un altro scaffale uno accanto all’altro e le conserve tutte insieme su un altro ripiano ancora, separate dai barattoli dolci.

Insomma, tutto ha il suo posto ed è pronto a portata di mano per preparare la prossima ricetta. Provate anche voi a organizzare la vostra dispensa preparando liquori, conserve e confetture fatte in casa. Se volete, poi mandatemi le foto delle vostre dispense, così mi fate vedere come vi siete organizzati al meglio!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.