Szybkie ciasto francuskie

Ten przepis oferuje uproszczoną, szybszą wersję klasycznego ciasta francuskiego. W rzeczywistości zarówno wysiłek związany z jego przygotowaniem, jak i czas spoczynku ciasta są mniejsze, co gwarantuje miękkie, neutralne ciasto, odpowiednie do przygotowania zarówno słodkich, jak i słonych dań.

Składniki:

  • 150 g mąki
  • 100 g masła
  • 75 g wody
  • Sól

Ciasto francuskie jest bardzo wymagającym ciastem do przygotowania, do tego stopnia, że często preferowane jest używanie gotowego.

Oto uproszczona wersja, zwłaszcza w systemie składania. W porównaniu z tradycyjną recepturą szybkie ciasto francuskie pozwala znacznie skrócić czas odpoczynku, jednocześnie uzyskując przyzwoity wynik.

To szybkie ciasto francuskie można przechowywać w lodówce przez kilka dni lub w zamrażarce przez okres 3-4 tygodni, później wystarczy po prostu przywrócić go do temperatury pokojowej i będzie gotowe do użycia.

Będąc neutralnym ciastem, szybkie ciasto francuskie może być używane zarówno do słodkich, jak i słonych przepisów, takich jak słodkie ciasta francuskie, jabłka i róże cynamonowe, szpinak i mozzarella rustici lub ciasto francuskie ze szparagami.

Przygotowanie :

Wymieszaj 30 gramów mąki z masłem za pomocą miksera planetarnego z hakiem. Alternatywnie możesz wykonać tę operację w misce, używając łopatki, aby zapobiec ciepłu rąk, co spowoduje, że ciasto będzie zbyt miękkie. W rzeczywistości sekretem sukcesu ciasta jest odpowiednia równowaga ciepła między różnymi składnikami.

Gdy masło wchłonie całą mąkę, wyjmij miksturę z miski, przełóż ją między dwoma arkuszami pergaminu i za pomocą wałka do ciasta nadaj ciastu kształt prostokąta o wysokości około pół centymetra. Przygotowane ciasto maślane włóż do lodówki.

Następnie mieszamy pozostałą mąkę z wodą i szczyptą soli, aż masa będzie miękka.

Ciasto wałkujemy na posypanej mąką stolnicy za pomocą wałka do ciasta i formujemy prostokąt.

Umieść ciasto z masła na środku. Spłaszcz go rękami, aby uzyskać tę samą grubość.

Złóż dwa boczne końce, aby całkowicie przykryć ciasto, pozostawiając dwie strony na górze i na dole otwarte.

Rozwałkuj wałkiem do ciasta, aż uzyskasz prostokąt krótszym bokiem do siebie. Przesuń go tak, aby długi bok był po twojej stronie. Podnieś krótszy bok po prawej stronie i złóż go z powrotem w kierunku środka prostokąta. Zrób to samo z lewą stroną.

Złóż ciasto ponownie na pół, aby uzyskać rodzaj książki. W ten sposób zrobiłeś „pierwszą rundę”

Za pomocą wałka do ciasta, zawsze pchając w tym samym kierunku, rozwałkuj kwadrat, aż zmieni się w długi prostokąt i powtórz wskazane czynności przez cztery razy. Pomiędzy rundami odstaw ciasto do lodówki na dziesięć minut. Ciasto francuskie przed użyciem musi odpoczywać co najmniej 1 godzinę w lodówce, następnie można je piec w rozgrzanym piekarniku w temperaturze 200-220 °C przez około dwadzieścia minut,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.